04. aug Emapiim on elu alus

Emad, te olete imepuud.
Te okstelt nõrgub piima ja mett
ja igapäevast leiba.
Te olete soojus ja valgus ja varjumahedus.
Te olete värav olematusest igiolevasse.
Te kannate endas unelembust
ja elu kirkust.
Teist sünnivad esimesed sõnad ja teod,
ka need,
millest ükskord saavad viimased.
/Silvia Rannamaa/


Ma tean, et ma kordan ennast, kui selle imeilusa Silvia Rannamaa luuetuse siia kirja panen. Emadepäeval juba avaldasin selle. Aga kui hästi sobib emade kui imepuude kirjeldus Rahvusvahelise Rinnapiimanädalase!

Neil piltidel on mu täna pooleteiseaastane tissisõltlane.Ma ei näe, et lähiajal plaaniks teda võõrutada. Julgelt aasta veel.
Ja ma tean, et imetamine pole alati lust ja lillepidu. Pean vahel loobuma mõnest äraolekust, kinnisest kleidist või lemmikkokteilist. Ja vahel tunnen imetamise hetkel end täitsa üksikuna, nii imelik tunne on see. Ja teinekord läheb isegi süda natuke pahaks. Aga kas teate, et see on täitsa normaalne ja see juhtub teistegagi. Hormoonid.

Rinnapiim on mugav, tasuta, õigel temperatuuril, alati kakaasas, lapsele alati vajalikus koostises ja koguses.
Ta on imeline vedelik - laps saab esimesed 6 kuud kõik vajaliku just emapiimast. 
Imetamine võib olla vahel väga keeruline ja ka laps, kes rinda ei võta, peab sööma. Õnneks meil on iga poe riiulil piimasegupakid, mida on kerge osta ja valmistada. Emad, te lete imepuud ka siis, kui teie beebi rinnapiima ei saa.Olet toetatud ja väga head emad.

Tunnustan ka neid emasid, kes on pikalt vaeva näinud, et laps rinnale saada. Julge küsida abi ja kutsu nõustaja, kui on raske.
WHO ja UNICEF soovitavad eksklusiivset imetamist esimesel 6 elukuul ja imetamise jätkamist ka teisel eluaastal. Mu pooleteisene jookseb sülle, sätib mu juuksed eest ära ja otsib tissi välja. Need on meie kahekesiolemise hetked. Emapiim lohutab alati. 
Münusaid hetki lastega ja nautige imetamist!

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!