22. veebr Ka isad vajavad sünnitoetajat

Naiste jaoks on mehe viibimine sünnituse juures tihtipeale väga oluline. See annab turvatunde, sünnitaja tunneb,et on hoitud ja armastatud ning et ei ole üksi. Aga tulevaste isade endi jaoks on oma lapse sünni juures olemine ka väga tähtis. Mehest sünnib sealsamas sel hetkel isa. Ta ei ole seal mitte ainult naisele toeks, vaid ka tema on osaline oma lapse maailmatuleku juures.Ainult et vahel võib see olukord olla mehe jaoks päris raske. Ühes doula-raamatus võrreldakse sünnitust mehe jaoks jalgpalli MMiga, kus ta peab treenerina üles astuma ettevalmistusega, mis piirdub mõne tunni teoreetilise õppega.
Sünnitoetaja on kohal ka isa jaoks. Ta aitab vajadusel mehel aru saada, mis naisega toimub ja märkab ka seda, mis mehe endaga toimub. Tuletab talle ka meelde juua ja süüa, aga ka seda, kuidas sünnitajat aidata. Ja kui vaja annab võimaluse puhata, värsket õhku hingata, kohvi tuua. Sünnitaja ei jää üksi, kui tulevane isa söömas käib.
Uuringud näitavad, et sünnitustel, kus on isa kõrval olemas ka doula, on isad tegelikult rohkem kohal, nad on naisele füüsiliselt lähemal ja ei vajagi puhkepause. Põhjus on lihtne - sünnitoetaja kohalviibimine vähendab isa vastutust ja pinget, ta saab julgemalt ja stressivabamalt isaks sündida.


Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!