08. märts Naistes on tohutu sisemine vägi

Käisin täna Moona Mengeli loengul õnnelike laste kasvatamisest. See oli väga äge loeng, Kogu Moona suhtumine lastesse, elusse, suhetesse tundus mulle nii õige. Selle emotsiooni pealt tulingi nüüd siia jagama paari tema mõtet rasedusest ja sünnitusest ja naiseks olemisest.
Moona rääkis sellest, et naistes on lõpmatul hulgal sisemist väge ja kui me ainult õpime enda sisse vaatama ja ennast usaldama, siis suudame kõike. Ja enda sees teame alati ka seda, mis meie lastele parim on. Ka sünnituse ajal suudame me kõike ja sisetunne ütleb ka seda, kuidas käituda, mida teha, kui vaid ise ennast usaldame.
Sünnituse ajal on märksõnaks lõdvestumine, "jaa" ütlemine sellele, mis toimub. Lapse usaldamine on ka tähtis, ja oskus ka last kuulata sel hetkel. Naisena on meil võime mitte ennast selles valus haletseda, vaid öelda valule "jaa", olla valu sees ja usaldada oma keha. Ja tundagi end seal vägeva naisena.
Ja siis veel see keskkond, kus meie lapsed on nii emaüsas kui peale sündi. Keskkond hingesoojuse ja info mõttes. Millised on meie suhted, millise infoga ennast ümbritseme - see kõik on nii oluline. Ja seepärast on oluline valmistuda sünnituseks, olla kohal ja kutsuda oma last sündima.

Moona mõtteid saab lugeda siit http://www.elavadhetked.ee

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!