16. sept Minust saab raseduskriisinõustaja

Olen väsinud, aga väga rõõmus :-) Neljapäeval, 13. septembril alustasin taas õppimist. Õpin raseduskriisi nõustamise täiendkoolitusel. Esimesed kolm õppepäeva olid tihedad ja põnevad - palju uusi tutvusi ja juba ka uusi teadmisi ja harjutamist vajavaid oskusi. Eriti vahva on, et minuga koos õpib üks kallis klient, kelle pisikese poja sündi oli mul au toetada, ning 2 armast kaaslast doulaks õppimise teekonnalt.

Tunnen, et perede nõustamine keerulistes olukordades on doulatöö oluline osa ja tahan seda teha ikka aina paremini. Raseduskriisi nõustamise väljaõpe aitab kindlasti olla paremini ettevalmistatud just selliste perede toetamiseks, kellel lapsevanemaks saamine kulgeb läbi raskuste. On ju ka mu enda elus olnud raseduskriisiaastad. Professionaalne toetus, mõistmine ja abi on sel ajal väga vajalikud. Samuti võivad juba möödunud traumaatilised kogemused vajada läbirääkimist ja lahendamist raseduse ja sünnituse ajal või ka peale sünnitust.

Mis üldse on raseduskriis? Formaalne raamistik on, et raseduskriisisnõustaja juurde saab pöörduda lapse planeerimise ajal, läbi raseduse, seoses sünnitusega nii enne kui pärast sünnitust ja kuni lapse aastaseks saamiseni. Muresid, mis naisi ja peresid sel ajal tabanvad. võib olla väga palju erinevaid. Raseduskriisinõustaja toetab nii neid, kelle rasedus on olnud ootamatu, kui ka neid, kelle väga oodatud beebi ei sünni. Oleme kohal ka keerulistel sünnitustel ja kuulame ära emad ja isad, kelle pisikeste beebidega ei ole kõik hästi. Samuti on raseduskriisinõustaja nende jaoks, kelle beebi nutab palju, imetamine ei lähe nii hästi kui võiks või on beebiga harjumine raske. Samuti võib raseduskriisinõustaja juurde pöörduda, kui beebiootus tekitab probleemseid suhteid tööl või kodus. Ja kindlasti on neid hetki rohkemgi.

Õpe ise kestab kokku 2 ja pool aastat ning selle maht on 90EAP. Õppeaineid on teadveloleku praktikatest psühhopatoloogiani ja muidugi ka palju praktikat, sealhulgas ka sünnitusmajas. Ja peale õpet saab taodelda ka raseduskriisinõustaja kutset tase 6.
Olen põnevil ja ootusärev - nii õppe osas kui ka perede toetamise osas.

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!