03. aug Rahvusvaheline rinnaga toitmise nädal

See pilt on siin juba olnud aasta tagasi. Jälle on käes Rahvusvaheline Rinnapiimanädal. Rinnapiimast rääkivaid postitusi on nende päevade jooksul mulle päris mitu ette sattunud - kõik nii ilusad - rinnapiim on imeline ja emad on alati piisavad, ka siis kui imetamine millegipärast ei õnnestu. 

Minu jaoks on imetamine olnud alati nii loomulik ja hästi lihtne. Olen usaldanud last, iseennast ja loodust. Sellepärast õppisin ühe osana doulaõppest rõõmuga ka imetamisnõustajaks, et olla toeks neile, kellele see pole nii lihtne.
Aga sel aastal tahan eriti rõhutada - ärge unustage imetamise ajal ka iseenda tervist - nii üleüldist füüsilist jaksamist, vitamiinide ja mineraalained olemasolu organismis, emotsionaalset heaolu, kui ka konkreetsemalt rindade tervist. Kui pikalt imetate ja olete üle 35, siis käige ikka ka imetamise ajal rinnakabinetis. Kuigi imetamine vähendab rinnavähi teket, siis kaebusi ei tohiks mingil juhul tähelepanuta jätta, armsad emad. See puudutab mind isiklikult väga valusalt, minu noorim poeg siin pildil pidi 1 aasta ja 11 -kuuselt päevapealt rinnapiimast loobuma ja praegu, kus ta on 2 ja pool, poeb ta vahel ikka nii sülle, et tunnen isegi imetamisest puudust :) Pisike poiss katsub ise süles tisse ja räägib: "Emmel on selled! Miks emmel selled on?" Siis tuletame jälle meelde, et sealt sai ta alles pool aastat tagasi piima. Ja keskmine 5-aastane poiss räägib ikka, et tema sai emme tissipiima kõige kauem - 2 aastat ja 3 kuud - tema on meie 3st poisist see, kes peab alati kõiges esimene olema. Imelist ja õnnelikku imetamist emmedele ja lastele!

Kommentaarid: 2

ZjMdxopVcz 25. nov NdFsaSgYG
gJYwzNhUZs 25. nov EROkHmzLuW
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!