01. okt Et vastsündinud ema oleks toetatud

Peale beebi sündi keskendume tihtipeale ainult lapsele - et temal oleks kõht täis, mähku kuiv ja meel rõõmus. See on vaieldamatult ülioluline. Ainult et beebil ei saa hästi olla, kui emal on halvasti. Emad võivad end sünnitusjärgselt tunda väga erinevalt, mõned emad tunnevad, et sünnitus andis väge ja neil on palju energiat, teised aga tunnevad end ebakindlalt ja kahtlevad endas. Kõik emad väärivad toetust, eriti sünnitusjärgsed perioodis. Ja kõik emad väärivad nurgavoodiaega - aega, mil ema ainukeseks ülesandeks on oma lapsega tuttavaks saada, uue eluga harjuda, oma keha ja hinge taastada. Teate, et eestlastel on see kestnud 40 päeva? 40 päeva kui suuremate lastega tegelevad isad ja vanavanemad, kui kodu koristavad sõbrad ja süüa teevad isad, vanavanemad ja sõbrad vaheldumisi. Sest emad on loonud uue elu ja on  nende õigus ja kohustus puhata.

Et pakkuda naistele sügavamat ja sisulisemat sünnitusjärgset toetust, läbisin nädalavahetusel imelise kursuse tõeliselt võimsate naiste Natalie Sanna ja Simona Tätte käe all. Õppisime palju praktilist ja infot oli nii-nii palju.
Nüüdsest saan teile, armsad emad, pakkuda Bengkung kõhusidumist koos kõhumaskiga, lõdvestavat kõhumassaaži ravimtaimekotikesega, taastavat kõhumassaaži õliga, Savasana-massaaži kogu keha sünnitusjärgseks lõdvestuseks ning tubast ravimtaime-aurusauna. Kõik need on kui naise ja emaduse pühitsuse riitused, tänulikkuse ja sügava austuse väljendused teile ja teie kehadele, armsad emad.  Toetavad teie taastumist nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt.

Bengkung on Malaisia traditsiooniline sünnitusjärgne kõhu sidumine, aitab raseduse ajal paigast ära liikunud siseelunditel taas oma õigetele kohtadele liikuda, toetab emaka kokkutõmbumist, aitab kõhulihastel ja kõhunahal taastuda, pakub tuge ka seljale. Bengkungi alla võib teha ka vürtsidest kõhumaski - ka see mõjub vereringele ja nahale ergutavat.

Nii ravimtaimedega kui ka õliga tehtavad kõhumassaažid mõjuvad soojendavalt, ergutavad sünnitusjärgselt nõrgas toonuses olevaid sooli tööle, aitavad samuti organitel oma õigele kohale liikuda.
Savasana-massaaž lõdvestab kogu keha, parandab rühti.

Tubane ravimtaime-aurusaun on nagu pühitsusrituaal. Naine kaetakse tekkidega ja kogu keha naudib sooja taimeauru, peale higistamist lõõgastutakse, juuakse seedismist ja piimaeritumist ergutavat jooki. Aurusaun aitab paraneda rebenditel ja hemorroididel, kuid kindlasti toetab ka emotsionaalselt.

Sünnitusjärgsed hoolitsused sobivad alates 5-7päeva peale sünnitust kuni mitu aastat peale sünnitust, igal hetkel kui tunnete, et vajate, et ka teie eest hoolitsetaks, vajate puhkust ja lõõgastust. Armsad emad, uskuge, te olete väärt armastust, hoolitsust, aega iseendale.

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!