09. aug Veel rinnapiimast

Rinnapiimanädal on selleks aastaks küll läbi saanud, aga ühe rinnapiimateemalise potituse tahan veel teha.
Täna hommikul jäin mõtlema, mis mu elus toimus täpselt 20 aastat tagasi. Mu esimene poeg oli 2-päevane. Põhiline, mis mulle sünnitusmajas olemisest meenub, on see, et sel ajal toodi rutiinselt klaaslutipudelis piimasegu. Sest emal ju polnud sel ajal piima, oli ainult ternespiim. Praegu ikka üldiselt arvestatakse ka haiglates sellega, et nn. päris piim võibki tulla alles 3. või isegi 4. päeval. Minul on alati tulnud kolmandal. Ja titale piisabki esimestel päevadel sellest energiarikkast elueliksiirist - ternespiimast - mis teda elama kutsub:nii magus ja mõnus (neid sõnu kasutas minu kuuldes kunagi Riinu Verlin).


Igaljuhul tegin ma juba 20 aastat tagasi teadliku valiku oma enesekindluse pinnalt - valisin ca pooled kunstpiimapudelid kraanikaussi tühjaks valada. Päris kõiki ei julgenud, osa pidi ta kahjuks ära jooma, sest nii palju mul esmaemana enesekindluse polnud, teadmisi aga küll. Isegi 20 aastat tagasi, kui inertnet oli sissehelistamisteenus (noh, et valisid arvutiga nr. ja kogu selle aja, mis netti kasutasid jooksis kõneaeg ja lauatel. oli kinni), ja tänu sellele ka kallis, kui ma olin käinud ainult Õismäe polikliiniku perekoolis ja minu ema imetamiskogemus oli null, sest tema enneaegsed lapsed (s. h. mina) hoiti temast niikaua eemal, et tissilapsi meist kunagi ei saanud, teadsin ma täiesti kindlalt, et titade loomulik toit on rinnapiim ja mina, kui täiesti tavaline ema, saan ja tahan seda oma lapsele pakkuda. Ehk ma olin enesekindel ja teadlik. Just neid kaht asja on vaja emadel ka täna. Enesekindlust - ükskõik, millised jutud, isegi legendid levivad teie peres rinnapiim puudumise või olemasolu kohta - naisi, kellel piima ei teki, on maalimas ca 2% ja seda anatoomilistel põhjustel. Seega, kui teie vanaemal, emal, õel, tädil või teil endal on probleeme, siis teadke, et te saate imetada, võib-olla vajate abi, aga olge endas kindlad - ma saan, kui ma tahan. Ja kui midagi ei toimi, pöörduge imetamisnõustaja poole. Imetamisnõustajana, kes teevad ka koduvisiite leiate siit: siet.ee
Ja teadlikud otsused - kui olete kahevahel - kas imetada või pakkuda lapsele kunsttoitu, siis uurige ja otsige infot, viige end igatpidi kurssi. Täna on internet saadaval igal pool ja igal ajal, loenguid peavad spetsialistid, tõenduspõhised artiklid on kättesaadavad - tehke iseenda ja beebi jaoks parim otsus teadlikult.
Enesekindel ja teadlik otsus toob südamerahu emale, aitab leida lahendused, kui miskit kohe ei toimi ja olla ka hiljem oma otsusega rahul. Seega soovin kõigile emadele just selliseid otsuseid.
Kommentaarid: 2

EPIVkzeO 25. nov mYrjSolOiZKf
CYgARXKoMWGFOue 25. nov uMGWXZzfsywNex
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!