Alates 11. septembrist ootame koos imelise doula, rasedate ja emade-beebide teeeneri ning imetamisnõustaja Triinu Spriidiga Fun&Zen Stuudios Nõmmel teisipäeva õhtuti beebiootel emasid naisteringi, et rääkida emadusest, rasedusest ja sünnitusest. Kahe tunni jooksul tegeleme nii uute teadmiste omandamisega, kui ka emotsionaalse ja füüsilise sünnituseks ja emaduseks valmistumisega. Tunnid toimuvad 8-nädalase tsüklina, kus igal teisipäeval keskendume ühele teemale, räägime sellest, vahepeal liigume ja teeme rasedatele sobivaid harjutusi ning tunni lõpetame meditatsiooni ja/või lõdvestusharjutusega. Beebiootel emade ringi eesmärk on äratada instinktid ja enesekindlus, õppida olema kontaktis iseendaga ja tunnetada oma keha – neid oskusi vajab iga naine läbi elu, aga eriti sünnituse ajal.
Meiega võib liituda kogu tsükliks, üksikuteks tundideks või ka tsükli keskel.
Naisteringid tomuvad teisipäeviti kell 18-20 Nõmmel Fun&Zen Stuudios, Jannseni poe peal, Vabaduse pst. 128 II korrusel. Juurdepääs nii auto kui bussiga väga mugav, parkimine tasuta.
Ruumi hoiavad ning vestlusi ja liikumist juhendavad doula ja imetamisnõustaja Kerttu-Kaisa Kiviselg ning pere- ja sünnitoetaja, imetamisnõustaja ning rasedate ja emade-beebide treener Triinu Spriit.

1 korra tasakaalupanuseks on 20 eurot, kogu 8-nädalase tsükli eest korraga tasudes tuleb 1 korra hinnaks 17 eurot.
Tasuda saab kohapeal sularahas.

Registreerumiseks võtke palun minuga ühendust tel 55 347 80, e-post doulakerttukaisa@gmail.com, FB doulakerttukaisa.

Tunni ajal on kohapeal olemas sertifikaadiga lapsehoidja. Lapsehoiuteenuse tasuks 1 korra eest (2 tundi) on 5 eurot. Lapsehoiuvajadusest palume kindlasti eelnevalt teada anda.

Oleme vestlusringi ja loengu jaoks plaaninud sellised teemad (samas oleme teemade osas avatud ja ootame ka osalejatepoolseid mõtteid ja soove):
1. tund 11.09 Emadus. Räägime ema rollist, sellest, millisena ennast emana näha tahaksime ja teadvustame, mida tahaksime teha samamoodi või teisiti võrreldes oma emade ja vanaemadega. Arutleme, kust saada vastuseid küsimustele, mis meil emadena tekivad ja kes ja mis meid selles rollis toetab.

2. tund 18.09 Minu sünnilugu. Räägime, kuidas meie sündimine meid mõjutanud on, mida oma sünniloost õppida saame. teadvustame, millised emotsioonid on meie vanematel seoses sünnitusega. Õpime märkama, miks on lapse jaoks oluline, kuidas ema sünnitust mõtestab.

3. tund 25.09 Sünnitus minu peas. Teadvustame, millised uskumused, tõekspidamised ja hirmud meil sünnituse kohta on. Arutleme, mida mina kui sünnitaja vajan, et endasse uskuda. Räägime naisest kui loojast ja sünnitajast.

4. tund 02.10 Sünnituse füsioloogia. Räägime, mis sünnituse ajal naise kehas täpselt toimub, kuidas sünnitus kulgeb.

5. tund 09.10 Sünnitus ja valu. Räägime, miks valu tekib, kuidas ise ennast aidata ja kuidas meditsiin saab aidata.

6. tund 16.10 Sünnitusasendid. Proovime järgi, kuidas end erinevates asendites tunneme, räägime, milliseid asendeid millistes sünnituse faasides kasutada. Peatume ka vesisünnitusel.

7. tund 23.10 Beebi ja ema vahetult peale sünnitust. Räägime, mis toimub lapsega peale sündi ja kuidas imetamist alustada. Arutleme, mida ema ja laps esimestel sünnitusjärgsetel päevadel vajavad.

8. tund 30.10 Raseduse neljas trimester ehk elu peale sündi. Räägime ema sünnitusjärgsest taastumisest, elust vastsündu ja beebiga. Jõuame ringiga tagasi esimese tunni juurde - vestleme sellest, kuidas emana endasse uskuda, arutleme, mida ema ja isa vajavad, ema oskusest puhata ja lõõgastuda.

9. kohtumisena lisandub tsüklisse kokkusaamine koos isa või partneriga. Selle tunni teemaks on ka tugiiskule tutvustada sünnitusel toimuvat, aidata tal leida viisid, kuidas ta saab oma sünnitajat toetada, kuidas luua mõnus sünnituskeskkond. Samuti peatume sellel, mida naine ja beebi peale sünnitust vajavad, ning ei unusta ka paarisuhet beebiperes. Räägime, mida teha, kui beebi nutab. Selle tunni täpse toimumisaja lepime osalejatega jooksvalt kokku. Tugiisikutunni tasakaalupanuseks on 25 eurot paarile.

Voog. Tee ise koduleht!