Kui sünnib uus elu - laps, sünnivad alati uuesti ka lapsevanemad. Osho on öelnud: "Hetkel kui sünnib laps, sünnib ka ema. Teda ei olnud enne olemas. Oli naine, aga ema mitte. Ema on midagi täiesti uut." 

Igast sünnist, nii sinu enese, kui ka su laste sündimisest saab osa sinu loost. Samamoodi nagu on osa su loost päev, mil esimest korda armusid, päev, mis su süda murdus, hetk, mil kohtusid oma elu armastusega või päev mil lapsepõlves said pikalt igatsetud jalgratta, teksapüksid või tahvelarvuti. Ja sünnist saab ka osa sinu lapse loost, mida sa talle kümneid kordi jutustad ja mis talle sellegipoolest igavaks ei muutu. Sinu laste sünnilood on osa sinu pere ajaloost ja ühel päeval sünnivad su lapselapsed, kelle emade peas need lood helisevad. 

Seetõttu usun, et iga pere on väärt kogu võimalikku toetust lapse ootamise, sünnituse ja raseduse ajal. Olen sinu jaoks olemas siis, kui oled mures ja hirmul, võib-olla tunned end lootusetunagi. Olen olemas ka siis, kui koged enneolematut õnne, kui elu üllatab sind unistuste täitumisega, kui kõik läheb suurepäraselt. 

Pakun emotsionaalset ja intellektuaalset toetus lapsevanemaks saamise teel alates raseduse ootamisest, läbi lapseootuse ja sünnituse äsjasündinud lapsevanemarollini välja.

Raseduseelsetel ja -aegsetel kohtumisel saame läbi arutada kõik praktilised küsimused, mis seostuvad rasestumise, lapseootuse, sünnituse, vastsündinu ja imetamisega, koostada sünnitusplaani, rääkida läbi tugiisiku rolli. Samas pean ka väga oluliseks nii sünnitaja kui tugiisiku emotsionaalset valmisolekut. Seepärast räägime ka täitsa ebaratsionaalsetest hirmudest ja ootustest, vajadusel teeme läbi hingamispraktikaid, meditatsioone ja rännakuid iseendasse, õpime lõdvestuma, usaldama, iseendaga kontaktis olema.

Sünnitusel ma osaleda ei saa, kuid oman asendusdoulat, kes minu asemel sinuga sünnitusele kaasa tuleb.

Peale beebi sündi on minu roll toetada uue pereliikme sulandumist pereellu, aitan imetamist alustada ja nõustan beebi toitmise ja hooldamise osas ka hiljem. 

Voog. Tee ise koduleht!